Bezprzewodowy Pad do konsoli SEGA Dreamcast  |  Autor - Rolly

 
 
Na rynku gadżetów do DC pojawił się tylko jeden bezprzewodowy pad jednego z chińskiego producentów (wkrótce ma się to zmienić za sprawą firmy Retro-Bit oraz dostępny w sprzedaży adapter Brook Wingman SD). Dostępność tego produktu równa się właściwie zeru, także posiadacze konsoli niebieskich zmuszeni są radzić sobie w inny sposób.

Jedną z alternatyw może się tu okazać jedna z przejściówek oferowanych również przez producenta ze wschodu firmę EMS.
Mowa tu o adapterze Total Control (w właściwie tylko Total Control, Total Control 2 i Total Control Plus) które pozwalają na podpięcie akcesoriów od konsoli Playstation właśnie do naszego DeCe.

I tu pewnie już co nieco sprytniejsi czytelnicy domyślają się jakie rozwiązanie zastosujemy.
Na rynku konsoli PS2 pojawiła się spora ilość kontrolerów bezprzewodowych, a co za tym idzie my właśnie takowe wykorzystamy z naszą przejściówką.
Fani firmy SEGA mogą również zakupić oficjalny pad (Surf Wave) naszej firmy w technologi wireless.

Gdzie zdobyć jeden z gadżetów Total Control ?
Chociażby tutaj - http://www.hkems.com/ czy na aukcjach http://www.ebay.pl/ 

Gdzie szukać bezprzewodowych kontrolerów?
Tutaj macie jedno ze źródeł - http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=ps2+bezprzewodowy 

Gdy już zakupimy to co nam potrzebne, zaczynamy podłączanie.
Total Control wpinamy w port padów konsoli Dreamcast a naszego pada od PS2 (a raczej czujnik IR) w slot Total Controla.
Włączamy całość i... eureka ! Wszystko działa a my możemy cieszyć się z zabawy bez plątających niezadługich kabelków jeśli mieszkamy np. w wielkim domu z ogromnym TV ;)
Dodatkowo "wygodne" osoby mogą również zamontować sobie coś na wzór bezprzewodowego włącznika/wyłącznika konsoli, który zaproponował nasz forumowicz - wojtas-nm. Wystarczy spojrzeć i zaopatrzyć się w takie oto gniazdo sieciowe.

PS. Małe sprostowanie jeśli chodzi o nagrywanie stanu gier (sejwowanie). Total Control Plus posiada oddzielny slot do wpięcia VMU. Natomiast w przypadku starszych wersji TC - należy umieścić kartę pamięci w slocie drugiego pada. W wyjątkowych przypadkach, gdy możliwy jest zapis stanu gry tylko pod pierwszym slotem, po prostu na chwilę wysuńcie TC, podłączcie kontroler z kartą pamięci i po zasejwowaniu wróccie do bezprzewodowej rozrywki.

Miłej zabawy.