KN321 BLutooth Wireless - bezprzewodowe audio na DeCe i Satku   |   Autor - Rolly 

  Ach Ci chinole... Dziwnie zaczynam ale będzie na pewno... smakowicie. Szukając kolejnych "nowoczesnych" kąsków, czy jak kto woli "gadżetów" do moich ukochanych konsol SEGA Saturn i Dreamcast trafiłem na kolejne bardzo ciekawe urządzenie, o którym postanowiłem napisać kilka słów.
Co zachęciło mnie do poszukiwań?
Podobał mi się bardzo system bezprzewodowego przesyłania dźwięku, które znam m.in. z konsol Microsoftu i chciałem coś podobnego, prostym sposobem zaaplikować do swójego retro-sprzętu (i przy okazji wieczorem zapewnić mojej kobiecie spokojny sen).
Tak oto trafiłem (oczywiście na Aliexpress/Allegro) na urządzenie o nazwie KN321 Bluetooth 5.0 Wireless Audio Transmitter.
Bluetooth zapytacie? Tak, tak.
Urządzenie umożliwia odbieranie lub nadawanie sygnału dźwiękowego z takich urządzeń jak właśnie konsole, TV, radia, słuchawki, komputer, radia samochodowe i wszystko co możecie podłączyć do zwykłego kabla z wtyczką typu "jack". Nawet jeśli czegoś wam brakuje (wejścia/wyjścia audio) czy chcecie pokombinować, to przejściówek wtyków RCA/JACK/AUX na rynku jest masa. Ba! Kosztują grosze.

Samo urządzenie jest bardzo estetyczne i mniejsze niż VMU lub pudełko zapałek (!) a obsługa banalnie prosta.
Wybieranie między funkcjami zostało ograniczone do minimum i odbywa się za pomocą jednego przełącznika. Oto ich króki opis.

Funkcja nadajnika (przełącznik TX) - umożliwia przesyłanie sygnału dźwiękowego z dowolnego urządzenia wyposażonego w wejście AUX lub RCA na słuchawki, moduły lub głośniki, które posiadają funkcje bluetooth. Dioda będzie pulsować na czerwono.
Dzięki tej opcji jak się domyślacie, po podłączeniu kabelkiem urządzenia np. z TV, wieżą hi-fi czy nawet kabla wideo posiadającego wyjścia/złącza audio, zaczynamy bezprzewodowo wysyłać dźwięk!
Dokładnie. Wszystkie odgłosy wydobywające się z Saturna czy DeCeka trafiają do słuchawek bluetooth itp. Bez plontaniny kabli, bez próśb rodziny o zmniejszenie głośności. Wszystko trafi bezpośrednio do naszych uszu.

Funkcja odbiornika (przełącznik RX) - urządzenie umożliwia odbieranie sygnału dźwiękowego przez urządzenie wyposażone w wejście AUX lub RCA, lecz nie posiadające funkcji bluetooth. Dźwięk możemy przesyłać z z urządzeń wyposażonych w funkcje bluetooth, takich jak smartfony, komputery, tablety, radio czy TV. Stary sprzęt audio (nawet ten w samochodzie) bez problemu odtworzy przesyłaną muzykę. Dioda w tym trybie pulsuje na niebiesko.

Moduł ma bardzo mały pobór mocy. Wbudowany akumulator (200 mAh) pozwal na wysyłanie lub słuchanie muzyki nawet do 6 godzin. Oczywiście sprzęt można podłączyć do ładowania kablem USB.
Po włączeniu przycisku zasilania sam zaczyna szukać urządzenie do sparowania.
Nie mam również zastrzeżeń co do samej jakości wysyłanego jaki i odbieranego dźwięku. Całość działa bez zarzutów - zarówno z Dreamcasta jak i Satka. Nie uświadczyłem trzasków, pisku, buczenia itp.
Lekkie opoźnienia w przesyłaniu pojawiały się tylko gdy dość daleko oddaliłem się od urządzenia.
Niestety w tym samym czasie do transmitera KN321 może być podłączone tylko jedno urządzenie. Ale jeśli zależy Wam tylko pojedyńczym zastosowaniu - koszt niecałych 22-28zł będzie dla Was miłym zaskoczeniem.

Jak się okazało gadżet sprawdza się świetnie, mimo niskiej ceny.
Dodatkowo SEGA w swoim sprzęcie montowowała świetnej jakości dźwiękowe chipy od japońskiej Yamahy, więc warto posłuchać tego co oferują konsole od Niebieskich - właśnie na słuchawkach.
Oczywiście jest to produkt budżetowy, chętni do zakupu podobnych urządzeń (wzbogaconych np. o dodatkowe funkcje typu Toslink) innych producentów mogą śmiało inwestować w tego typu adaptery.

Na koniec krótka specyfikacja produktu oraz przykładowe linki, gdzie możecie go zakupić.

Linki do sklepów :
* Aukcje na polskim Allegro - kliknij tutaj
* Ebay - serwis aukcyjny - kliknij tutaj
* Zakupy na Aliexpress - kliknij tutaj

Specyfikacja :
Zasięg BT - maksymalnie do 10m (bez grubych ściań)
Technologie - BT5.0, A2DP, AVRCP (tylko tryb odbiornika)
Czas pracy - do 6h
Czas ładowania - ok. 2h
Kompatybilność - Android, iOS oraz inne systemy
Wymiary - 44mm x 44mm x 12mm

W skład zestawu, który otrzymałem z Chin wchodzi :
1x Adapter Bluetooth
1x Kabel audio AUX 3,5mm (tzw. jack-jack)
1x Kabel RCA (tzw. cinch)
1x Kabel USB
1x Instrukcja obsługi